Biokäimla

Kindlasti pean ühe suure asjana märkima seda, et nüüdsest ei pea ka Kopli Talus kuningas üle poole hoovi jalgsi minema :-)
Ehk siis lisaks hoovi teises otsas asuvale Puu Ceele, kuhu välisukse eest loetuna on täpselt 47 sammu, 


on meil majas sees nüüd ka Separett Villa 9000.


See on Rootsi päritolu komposteeriv ning separeeriv (ehk siis uriini eraldav) käimla, mis on mõeldud kasutamiseks siseruumides. Kasvõi Sinu praeguses korteris !

Kusjuures paljud "ökohotellid" kasutavad justnimelt antud toodet, et mitte raisata puhast joogivett otses mõttes "vetsust alla laskmiseks".

Antud poti tööpõhimõte on lihtne - pott on uriini eraldav, uriin voolab vastava vooliku kaudu kas siis majast välja imbväljakusse või kogumisanumasse, nagu meie valisime. Kogumisanuma puhul on ainsaks "miinuseks" see, et pead seda teatud aja tagant tühjendama. 

"Paksemad jäätmed" kogunevad aga vastavasse anumasse, kus on sees biolagunev kott. 10 koti hind on ca 12 EUR, samas on ühe anuma täissaamise aeg umbes 2 kuud. Seega maksad antud käimla kasutamise eest umbes 60 senti kuus !


Või kas ikka maksad ? 

Kui anum saab täis, paned sinna kaane peale ja tõstad selle kusagile kõrvale komposteeruma.
Anumaid on kaasas 3, komposteerumise keskmine tsükkel on 6 kuud ! Ehk siis - kui kolmas anum saab täis, on esminene juba valmis kompostina kasutamiseks !

20l biokomposti maksab poes ca 6 EUR !

Mõte kuivkäimlast toas sees kõlab enamustele kuivkäimlaga kokku puutunud inimestele ilmselt hirmutavana :-)


Usu mind - kuna Separett Villa 9000 on uriini eraldav, ei teki antud käimlas käärimisprodukte ning baktereid, mistõttu käimla on tõesti lõhnavaba !  Julgen seda oma kogemustest lähtuvalt kinnitada.

Meie talus asub Seprarett 9000 Villa sahvris ja isegi kohe peale kasutamist ei ole seal mingit ebameeldivat lõhna. 

Potil on jäätmeid eraldav kaas, mis avaneb automaatselt kui potile istud, kuid isegi avatud kaane puhul ei ole tunda mitte vähimatki  lõhna.Pean tunnistama, et nii mõmegi tuntud Eesti kõrtsi või pubi veega "peldikud" haisevad kordades hullemini !
Comments (1)

Mis meil plaanis on ning mis meid ees ootab.

Esimese suurema asjana tuleb maja läänepoolse otsaseina vundamendikivid uuesti paika sättida, seejärel saab sirgeks seada ning paika panna põrandad.
Põrandalauad on plaanis puhastada vanast värvist ning seejärel õlitada, minu töötuppa tuleb ilmselt heli summutav antistaatiline korkpõrand.  Tubade seinad puhastame vanast krohvist, paigaldame roomatid ning krohvime savikrohviga ja värvime loodusvärvidega (ilmselt kaseiin- ehk kohupiimavärv).

Kanalas tuleb välja vahetada alumised kolm seinapalki ning päris suur osa laelaudadest, lisaks nii laudast kui kanalast välja kaevata ligi poolemeetrine sõnnikukiht.
Lakast peame välja viskama kogu sinna kogunenud rämpsu ning põrandat katva kruusa-heina ja tont-teab-mille kihi ning soojustama lakapõranda puistvillaga. Seejärel uued alusprussid ja uus põrand.
Väljas on plaanis eemladada kogu vana TEP plaadist soojustus, soojustada maja mineraalvillaga ning paigaldada uus laudis. Hetkel näeme vaimusilmas Rootsi punasega värvitud püstlaudist.
 
Endise kanala kohale on plaanis ehitada käimla ning pesemisruumid. Käimla kavatseme ehitada 100% biokäimlana.
Biokäimlate kohta leiad rohkem infot siit :

Biosept
Separett


Pesuruumi jaoks on tarvis ehitada kas imbväljak või settekaev, tuua majja vesi. Valikuks on kas puurkaev või siis torude vedamine üle põllu asuvasse pumbajaama.

Laudast peaks tulevikus saama minu helistuudio, töötuba, garaazh ning puuhoidla.
Eluruumide peal asuvast lakaosast on plaanis ehitada toad, trepp teisele korrusele hakkab ilmselt olema praeguses kanalas.
Comments
Vanemad kirjed...