11-12.10.2008 - haned, luiged, 50 cm s..tta ja hulgaliselt lammutamist.

Seekord tervitasid meid Koplisse saabudes põllule kogunenud haned ja luiged ! Ühtekokku vast paarkümmend luike. Meil aga polnud neid mahti vaatama jääda - töö ootas tegemist.

  


Meie Katriga jätkasime sahvri ning väikese toa lammutamist, Malle ja Allar võtsid käsile eeskoja. 
Eeskojas ootas järjekordselt ees üllatus - ühe saepuruplaadi alt ilmus välja seina asemel akna-ava !
Seda ei onud eelmine "remontija" vaevunud isegi kinni lööma - väljast kattis avavust  TEP-plaat ning seest saepuruplaat ja keskel haigutas tühjus. Mõni ime siis, et sealse seina puitplaadid kõik niisked ja pehkinud olid.

Ma ei olegi hetkel päris kindel, kas teeme sinna uuesti akna või ehitame avavuse kinni ning teeme seinaks. Eks aeg näitab, aga uurin igaks juhuks, kas kellelgi on sarnase mõõduga aken kusagil üle.

  


Sahvri ning väikese toa saime kenasti lammutatud (ehk siis krohv ja liistud eemaldatud ning lugematu arv naelu välja kangutatud). 
Mina võtsin prooviks maha ka mõned köögi seinas olnud lauad, et sinn alla kiigata ja asusin siis kanala kallale.
Esiteks lammutasin juppideks kõik õrred, piirded ning muud imevidinad, seejärel asusin lammutama sissepääsu ümber olnud aedikut.  Kanalast lauta viiva ukse pidin otses mõttes lahti kaevama, sest sõnnikukiht on põrandal kohati 50 cm või rohkem !
Kanala laelauad on suures osas väga kehvas seisus ning vajavad väljavahetamist. Kiskusin prooviks mõned lauad alla, osa neist olid pudedad ja pehmed nagu papp. Samuti on kannatada saanud kanala ning köögi vahelise seina kolm alumist palki,  mis tuleb ilmselt samuti välja vahetada . Õnneks on laudaukse ning latrite lammutamisest üle jäänud päris kenake hulk korralikke palke, mida saan selleks ära kasutada.

Lammutusjärgne "sahver"
Köök
Kanala
Kanasõnnik
Kanala lammutamine
 
Comments
Vanemad kirjed...