Mis meil plaanis on ning mis meid ees ootab.

Esimese suurema asjana tuleb maja läänepoolse otsaseina vundamendikivid uuesti paika sättida, seejärel saab sirgeks seada ning paika panna põrandad.
Põrandalauad on plaanis puhastada vanast värvist ning seejärel õlitada, minu töötuppa tuleb ilmselt heli summutav antistaatiline korkpõrand.  Tubade seinad puhastame vanast krohvist, paigaldame roomatid ning krohvime savikrohviga ja värvime loodusvärvidega (ilmselt kaseiin- ehk kohupiimavärv).

Kanalas tuleb välja vahetada alumised kolm seinapalki ning päris suur osa laelaudadest, lisaks nii laudast kui kanalast välja kaevata ligi poolemeetrine sõnnikukiht.
Lakast peame välja viskama kogu sinna kogunenud rämpsu ning põrandat katva kruusa-heina ja tont-teab-mille kihi ning soojustama lakapõranda puistvillaga. Seejärel uued alusprussid ja uus põrand.
Väljas on plaanis eemladada kogu vana TEP plaadist soojustus, soojustada maja mineraalvillaga ning paigaldada uus laudis. Hetkel näeme vaimusilmas Rootsi punasega värvitud püstlaudist.
 
Endise kanala kohale on plaanis ehitada käimla ning pesemisruumid. Käimla kavatseme ehitada 100% biokäimlana.
Biokäimlate kohta leiad rohkem infot siit :

Biosept
Separett


Pesuruumi jaoks on tarvis ehitada kas imbväljak või settekaev, tuua majja vesi. Valikuks on kas puurkaev või siis torude vedamine üle põllu asuvasse pumbajaama.

Laudast peaks tulevikus saama minu helistuudio, töötuba, garaazh ning puuhoidla.
Eluruumide peal asuvast lakaosast on plaanis ehitada toad, trepp teisele korrusele hakkab ilmselt olema praeguses kanalas.
Comments
Vanemad kirjed...